Кам Томас доставя 37 точки, за да спечели необходимата победа на Нетс над Рокетс
New York Post | 2024-01-28 | 04:44:33

Най-накрая Нетс постигнаха пробив, но едва.

Те не успяха да задържат ранна преднина, но въпреки това измъкнаха победа през последната четвърт, нещо, което не успяха да направят в пет от последните шест мача.

Победата със 106-104 над Рокетс в събота вечер в Barclays Center бележи 18-ата победа за Нетс за сезона и първа след победата на пътя срещу Лейкърс на 19 януари.

Кам Томас показа стойността си като титуляр на мястото на Кам Джонсън, който беше аут по лични причини. Томас отбеляза най-високите 37 точки в мача – осмият му мач от 30 точки плюс този сезон.

Микал Бриджис добави 19, стреляйки общо 6 за 14 и 3 за 8 от дълбочина.

Дориан Фини-Смит допринесе с 19 точки, седем борби, три асистенции, две отнети топки и две блокади за 31 минути, преди да напусне играта с контузия на левия глезен.

Той напусна играта след 3:45 минути в третата четвърт, след като изглеждаше разтърсен след блокада на удар на Кам Уитмор.

Мрежите поведоха с 88-70 в четвъртата четвърт, но Рокетс ги тестваха, достигайки на шест точки с 5:14 преди края.

След забивка на Уитмор промени енергията в Барклис Сентър, Дилън Брукс фаулира Ник Клакстън, който пропусна и двата наказателни удара.

Уитмор атакува другия край при следващото притежание, за да изтощи тройка, за да направи 97-91.

Обръщането на Фред ВанВлийт доведе до тройка от Томас, за да направи резултата 101-93. Но пътуване 1 към 2 до линията на Спенсър Динуиди и скачащ от Брукс доведе Рокетс в рамките на пет с 2:14 преди края.

Нещата продължиха да стават опасни за Нетс през цялото време. Алперен Сегун пропусна втория от двата наказателни удара с 10,1 секунди преди игра, позволявайки на Нетс да имат предимство от 103-99.

Но опитът на Спенсър Динуиди да задържи рикошета се провали.

Топката в крайна сметка се озова в ръцете на Амен Томпсън, който вкара крачка назад с 3 точки за игра 103-102 при 7,1 секунди до края.

Томас направи чифт в другия край за преднина от 105-102, преди Бриджис да фаулира Ван Влийт, за да предотврати опит за 3 точки. VanVleet изпълни първия наказателен удар и нарочно пропусна втория.

Нетс отново не успяха да осигурят отскок и Сегун се озова на линията, правейки един от двата, които отново намалиха преднината на Бруклин до 105-104 с 2,4 секунди преди края.

Динуиди направи едно от две от другия край, но този път Нетс грабнаха отскока и победата.

Мрежите стреляха 56,1 процента от терена през първото полувреме и ограничиха Рокетс до 35 процента стрелба като цяло и 26,7 процента отвъд дъгата.

Томас беше на върха от самото начало, вкарвайки 11 точки, стреляйки 5-за-8 в първата четвърт.

Клакстън записа дабъл-дабъл от 10 точки и 13 борда и задържа боя за Нетс.

Сегун завърши мача с 15 точки, стреляйки 6-за-13 от игра. Брукс и Джалън Грийн завършиха с по 19.

Събота беше донякъде положителен завършек на трудната седмица за Нетс, но това, което предстои, е завръщането на Бен Симънс, което се надяват да остави зад гърба си предишното им губене.